هیجدهم ماه اردیبهشت روز جمعیت هلال احمر و صلیب سرخ جهانی مبارکباد.
ساعت ٢:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/۱۸   کلمات کلیدی:

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ (به انگلیسی: International Committee of the Red Cross (ICRC)‎)‏ انجمن و سازمان غیردولتی انسان‌دوستانه است که مقر اصلی آن در شهرژنو سوئیس است.

ایده تأسیس این سازمان پس از جنگ داخلی ایتالیا در سال ۱۸۵۹ توسط یک سوئیسی به نام هنری دونانت مطرح شد و سپس در سال ۱۸۶۳ با همراهی چهار نفر دیگر بنیان‌گذاری شد.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ یکی از اعضای نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمراست.

نشان صلیب سرخ یک سال بعد از تأسیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در شهر ژنو در سال ۱۸۶۴ به تصویب رسید. به احترام هنری دونانت بنیانگذار کمیته جهانی که یک تاجر سوییسی بود، طرح این نشان از برگردان رنگ پرچم سویس گرفته شده‌است. پس از آن درکنفرانس ژنو در سال ۱۹۰۶، تاکید شد که این نشان بدون هیچ وابستگی مذهبی و با تغییر رنگ نشان ملی و پرچم سوییس طراحی و درست شده‌است و بعنوان نشان رسمی سازمان تصویب شد

کشورهای اسلامی از نشانی که نقش ماه نو سرخ‌رنگی بر آن است و به عربی آن را هلال احمر می‌نامند استفاده می‌کنند.

 همواره یاد و خاطر عزیزانی که در کلیه  مشکلات  از قبیل:مبارزه با بیماریها ،  شرکت در امور جنگها،  حوادث طبیعی شامل سیل و زلزله و.....  گمنام خدمت می کنند گرامی باد. 

یاد عزیزانی که همواره در همه مشکلات کشور یار و یاور مردم بوده اند و جنگ تحمیلی از خود گذشتگی های ایشان را دیده ایم گرامی می داریم.

-------------------------------

نقل از دانشنامه آزاد

--------------------------------------------

----------------------------------------------------------

 آرم جمعیت هلال احمر کسانی که گمنام در خدمت به خلق

 

خدا و محرومین اجتماع در راه رضای خدا  خدمت صادقانه دارند.